DİĞER HABERLER

ADA ÜNİVERSİTESİ’NDE GURUR VERİCİ ADIMLAR

Bir eğitim kurumu olması nedeniyle SinerjiPro olarak çok özel bir yere koyduğumuz Azerbaycan Diplomatik Akademisi (ADA) projesindeki hızlı ilerleyişimiz sürüyor. Kuzey kampüsü artık açılışa hazır.

SinerjiPro olarak, geleceğin dünya liderlerini yetiştiren ADA’ya yakışan binalarda tüm çalışanlarıyla emek vermekten dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz.

ADA; 2006 yılının Mart ayında Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan uluslararası ilişkiler üniversitesi. Kurumun temel amacı Azerbaycan dışişlerinde diplomatik kariyer için uzmanlar hazırlamak. Ancak dünyanın değişik ülkelerinden gördüğü ilgi ve öğrenci profilindeki artıştan dolayı, birçok akademik bölümünde eklenmesi ile kapsamı genişletildi. ADA, kardeş ülkemizin dünyadaki diplomatik prestijini pekiştirecek kaliteli eğitim almış gençlerden başka, finansal ve mühendislik alanlarındaki eğitim kalitesiyle de sözettiriyor.

Bu önemli amaca giden yol da altyapısı ve teknolojisi her bakımdan kusursuz binalardan oluşan bir kampus oluşturmaktan geçiyor. Bu noktada devreye giren şirketimiz; ADA’nın ilk fazında gösterdiği gayret ve başarının karşılığını ikincisi fazında da göreve çağrılarak almıştı.Merkez kampüsünü oluşturan binalarda, akıllı sınıf ve anında dünya ile entegre olabilen eğitim sistemleridahil tüm MEP sistemlerini Design&Build yaptık. Şimdi, kuzey kampüsleri de öncekiler gibi aynı kalitede hizmete hazır durumda.

Avrupa standartlarındaki uluslararası ilişkiler ve diplomasi eğitimiyle dünyanın ilgisini çekmiş bir üniversitenin Bakü’deki Dede Korkut kampusunda kuruluş fazında SinerjiPro olarak elektromekanik işleri titizlikle yerine getirdik.

Eğitime başladığı 2007’den bu yana büyük gelişme gösterip, eğitiminin hem çeşitliliğini hem de kalitesini arttırmayı başaran üniversitenin 2. Fazında da SinerjiPro görev üstlendi. Bu bölümde de elektromekanik tüm işleri 300 kişilik bir organizasyonla kusursuz biçimde yüklenen firmamız işlerini tamamladı.

Modern ve teknolojisi yüksek mimari proje olmasının yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyetinin aydınlanma projesi de olan ADA Üniversitesinde görev almak ayrıca gurur vericidir.

DİĞER HABERLER