DİĞER HABERLER

BAĞDAT’TA YENİDEN İŞBAŞI YAPIYORUZ

SinerjiPro, Irak’ın vizyon projesi Merkez Bankası binasının elektrik/elektronik alt/üstyapı işlerine 2020’nin ilk günlerinde başlamış, araya Covid19 pandemisi girince önceki yıl açılan Bağdat Ofisi’ndeki çalışmalarını durdurmuştu.
Siyasi, ekonomik ve askeri açıdan dünyanın en karmaşık bölgesinde, ülkemizin ekonomi askeri olarak görev yapan SinerjiPro ekipleri kısa bir süre sonra yeniden Bağdat yolcusu.
Dünyaca ünlü yapı tasarımcısı, merhum mimar Zaha Hadid’in ülkesi için çizdiği hayalin gerçekleştirileceği Ortadoğu’nun kadim şehri, geride bıraktığımız yarım asrı, politik ve ekonomik açmazların yol açtığı büyük sarsıntılar ve savaşlarla geçirmişti.
Gelinen noktada sadece Irak’ın değil, tüm Ortadoğu’nun barış, refah ve kalkınma simgesine dönüşeceği umut edilen bu akıllı binada, gururla ifade ediyor ve bildiriyoruz ki, SinerjiPro olarak biz de varız.
Bölgenin en büyük ve gözde projesinin tüm elektrik/elektronik altyapı/üstyapı işlerini üstlenen SinerjiPro, ana yüklenici DAAX Construction MMC’in çatısı altında önümüzdeki günlerden itibaren yeniden sahaya giriyor.
Pandemi koşullarının yarattığı olumsuzluklara karşı her türlü tedbiri alarak işbaşı yapacak ekibimiz yönetici kadronun dışında büyük ölçüde Iraklı vatandaşlardan oluşuyor. Böylelikle yarattığımız istihdamdan ülke ekonomisine katkı amacıyla yerel halk da yararlanmış olacak.
Irak Merkez Bankası Projesi’ndeki elektrik/elektronik ekibimizin ana omurgasını oluşturan 22 mühendis/teknikerin 18’i Türk, 4’ü Irak vatandaşı. Bağdat’taki 160 kişilik elektrik/elektronik usta kadrosunun 50’si Türk, 30’u Azerbaycan vatandaşı. 80 Irak vatandaşı da aynı ekipte.
HADİD’İN ANISINI YAŞATMAK
Hem Bakü’deki Haydar Aliyev Kültür Merkezi gibi çizgileri müthiş güzellikler taşıyan bir hayali ortaya koyan Zaha Hadid’in anısını yaşatmak, hem de Türkiye’nin gücünü ve etkinliğini Bağdat’ta bir kez daha hissettirip ekonomimizin askeri olduğumuzu kanıtlamak için sorumluluk aldık.
Şimdi, görev başındayız ve bir ülkenin geleceğine vizyon katacak harika bir binanın yapımında tüm mesleki sorumluluk ve titizliğimizle görev almanın gururu yaşıyoruz.

DİĞER HABERLER