DİĞER HABERLER

BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NDE MİLLİ GURURUN PARÇASI OLDUK

Türkiye’nin sağlık politikasında bir devrim olarak kabul edilen Şehit Hastaneleri projesinin en görkemlilerinden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle hizmete girdi. Yapımına 3 yıl önce başlanan hastane, günlük ortalama 4 bin hasta kabulüne de başladı.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, toplam 3 bin 810 yatak sayısıyla ülkemizin en büyük Şehir Hastanesi. Dev komplekste Genel, Kalp ve Damar, Nöroloji, Çocuk, Kadın Doğum, Onkoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri hastane binaları bulunuyor.

Sağlık sektörümüzün yüz akı kimliğindeki tesis 674 bin metrekarelik arazi üzerinde, 1 milyon 312 bin 358 metrekare kapalı alana sahip. 131 ameliyathanesi, 7 bin 400 metrekarelik laboratuvarı ve bağlı onlarca tıbbi birimi bulunan Şehir Hastanesi’nde, 6 bin 918 araç kapasiteli bir de otopark var.

Biz de SinerjiPro olarak, devletimizin sağlık sektöründeki bu devasa yatırımını hayata geçiren bileşenler arasında yer almanın sevincini yaşıyoruz.

Bilkent Ankara Şehir Hastanesi’nin ana binasında SinerjiPro olarak üstlendiğimiz otomasyon, zayıf akım sistemleri ve test işlemleri açılış öncesi tamamlandı. Firmamızın gurur kaynağı dev projede yan hizmet binalarında kalan işlerimizi Temmuz ayında tamamlayacağız.

DİĞER HABERLER